15 YILDIR HİÇ DURMADAN BARIŞ İÇİN YÜRÜYOR

5 Temmuz 2017 Çarşamba
ABD'de yaşayan Meredith Eberhart adlı adam bundan 15 yıl önce başladığı yürüyüşüne devam ediyor. Yürüyüş amacını "umutsuzca bile olsa barış arayışı" şeklinde tanımlayan Eberhart, şimdiye kadar yaklaşık 7000 kilometre yürüdü.
1
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
1993'te emekli olan Meredith Eberhart yürüyüşü hayat felsefesi olarak benimsedi. Yıllarca görme bozukluğu alanında çalışan, evli ve iki çocuk babası. Yürüyüşlerini bir noktada sistemli hale getiren Eberhart, tren istasyonları arasında yürümeye başladı.
2
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
Yıllarca görme bozukluğu alanında çalışan, evli ve iki çocuklu Eberhart 1993'te emekli oldu. Evi Florida'ydı ancak Georgia'da satın aldığı bir arazide yalnız başına zaman geçirmeye başladı.
3
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
Bir süre sonra eşiyle bağları kopan Eberhart, bir sonraki beş yıl, kendisinin de hatırlamadığını söyleyerek, hayatının karanlık ve zorlu bir dönemi olduğunu ifade ediyor. Yürüyüşlerini bir noktada sistemli hale getiren Eberhart, tren istanyonları arasında yürümeye başladı. Böylelikle Pensilvanya'ya kadar vardı.
4
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
1998'de yani 60 yaşında kendi hayatında da bir arayışa tekabül eden uzun bir yürüyüşe çıktı. Vahşi doğa alanlarından da geçerek Florida'dan kuzeye, Quebeck'e yürüdü. Bu yürüyüş onun hayata yaklaşımını değiştirdi. Dokuz ay sonra eve döndüğünde farklı biriydi. Duş almayı bıraktı, saçlarını uzattı. Yıllar içinde biriktirdiği kitapları teker teker yaktı. Kendisine farklı bir isim verdi.
5
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
003'te eşinden ayrıldı. Evi ve birçok maddi varlığını eski eşine bıraktı. Georgia'daki araziyi de çocuklarının üzerine geçirdi. Eberhart o günden bu yana durmadan yürüyor. Guardian için haberi hazırlayan gazeteci de, Eberhart'ın haberini onunla yürüyüşüne günler boyunca eşlik ederek gerçekleştirdi.
6
15 Yıldır Hiç Durmadan Barış İçin Yürüyor
"Her geçen yıl sahip olduklarım azaldı ve daha mutlu bir adam oldum" ifadelerini kullanan Eberhart yürüyüş amacını ise "umutsuzca bile olsa barış arayışı" diye özetliyor.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler