13 EŞCİNSEL ÖLDÜRDÜ

16 Aralık 2008 Salı
1
13 Eşcinsel Öldürdü
Tümü 20'li Yaşlarında, Kafalarına Tek Kurşun Sıkılarak Öldürülen 13 Eşcinselin Katil Zanlısı Yakalandı. Zanlı, 'Öldürmeyi Sevdiğini' Söyleyen Eski Polis Memuru Çıktı.
2
13 Eşcinsel Öldürdü
Brezilya'da seri cinayetlerle 13 eşcinselin öldürüldüğü Sao Paulo kentinde bir zanlının tutuklanmasının ardından ülkedeki gay toplumu biraz yatışmışken, yürütülen soruşturmanın yavaşlığı tepkiye neden oldu.
3
13 Eşcinsel Öldürdü
Soruşturmayı yürüten polisler tarafından, gay hareketinin sembol renklerine atfen 'gökkuşağı manyağı' adı verilen zanlı tarafından işlenen cinayetler, her yıl milyonlarca kişiyi çeken eşcinsel yürüyüşünün düzenlendiği Sao Paulo kenti ve Latin Amerika'nın en büyük ülkesi Brezilya'da büyük şok yarattı.
4
13 Eşcinsel Öldürdü
Ülkedeki eşcinsel kuruluşları ise Temmuz 2007 ile Ağustos 2008 arasında işlenen cinayetlerin zanlısı olarak bu ay başında yakalanan eski polis memuru hakkındaki soruşturmanın yavaşlığını eleştirerek, 'soruşturmayı başlatmak için 13 kişinin ölmesinin mi gerektiği' sorusunu yöneltiyor.
5
13 Eşcinsel Öldürdü
Soruşturmanın başındaki polisler, eski bir polis memuru olan ve süpermarketlerde güvenlik görevlisi olarak çalışan zanlı Jairo Francisco Franco'nun 'öldürmeyi sevdiğini' ve polis olarak görev yaparken 7 kişiyi öldürdüğünü belirtti.
6
13 Eşcinsel Öldürdü
Seri cinayetlerin tüm kurbanları eşcinsel.Brezilyalı emniyet yetkilileri, tüm kurbanların 20'li yaşlarda ve biri hariç tamamının kafalarına sıkılan tek kurşunla öldürüldüklerini kaydetti. Soruşturmayı yürüten emniyet müdürü Paulo Fortunato, katilin eşcinselleri sevmediğini, cinayetlerin baş sebebinin bu olduğunu ve tüm cinayetlerin aynı tabanca ile işlendiğini söyledi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler