DÖVMELERİN GİZLİ ANLAMLARI

14 Ekim 2010 Perşembe
1

ÜÇ NOKTA
Genellikle elin üst tarafında, başparmakla işaret parmağının arasına yapılır. Dövme, İspanyolcası ‘Mi Vida Loca' olan ‘Benim Çılgın Hayatım' anlamına gelir.
ÜÇ NOKTA Genellikle elin üst tarafında, başparmakla işaret parmağının arasına yapılır. Dövme, İspanyolcası ‘Mi Vida Loca' olan ‘Benim Çılgın Hayatım' anlamına gelir.
2

GÖZYAŞI
Gözün hemen altına yapılan dövme, sahibinin bir arkadaşının öldürüldüğünü anlatır. Dövme yaptıranın duygusal yönünü ele verdiği için çok tercih edilmez.
GÖZYAŞI Gözün hemen altına yapılan dövme, sahibinin bir arkadaşının öldürüldüğünü anlatır. Dövme yaptıranın duygusal yönünü ele verdiği için çok tercih edilmez.
3

MAÇA ASI
Bu dövme, sahibinin Asya kökenli bir çeteye bağlı olduğunu gösterir. İskambildeki ‘As' grubu, genellikle hırsızlık çetelerinin kullandığı bir simgedir.
MAÇA ASI Bu dövme, sahibinin Asya kökenli bir çeteye bağlı olduğunu gösterir. İskambildeki ‘As' grubu, genellikle hırsızlık çetelerinin kullandığı bir simgedir.
4

KUM SAATİ
Hapishanede geçirilecek çok vaktin olduğunu anlatır. Uzun süre ceza çekecek olan mahkumlar, bunun dışında, akrep ve yelkovanı olmayan saat dövmesi de yaptırır.
KUM SAATİ Hapishanede geçirilecek çok vaktin olduğunu anlatır. Uzun süre ceza çekecek olan mahkumlar, bunun dışında, akrep ve yelkovanı olmayan saat dövmesi de yaptırır.
5

KUŞLAR
Dövme sahibinin, hayat felsefesi olarak, “Özgür doğdum, özgür öleceğim” sözünü benimsediğini gösterir. Rakip çetelere gözdağı vermek için de kullanılır.
KUŞLAR Dövme sahibinin, hayat felsefesi olarak, “Özgür doğdum, özgür öleceğim” sözünü benimsediğini gösterir. Rakip çetelere gözdağı vermek için de kullanılır.
6

MEZAR TAŞI
Dövme sahibinin bir arkadaşının öldüğünü ifade eder. İkinci bir anlamı da vardır. Üzerinde bir sayı varsa, dövme sahibinin daha kaç yıl hapiste kalacağının işaretidir.
MEZAR TAŞI Dövme sahibinin bir arkadaşının öldüğünü ifade eder. İkinci bir anlamı da vardır. Üzerinde bir sayı varsa, dövme sahibinin daha kaç yıl hapiste kalacağının işaretidir.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Facebook'ta Paylaş!Twitter'da Paylaş!